Bose QuietComfort 15 vs. JH Audio 13

Posted by Michał ‘mina86’ Nazarewicz on 25th of May 2014

A few years back I bought Bose QuietComfort 15 headphones. It was around the time I discovered just how noisy things can get at the altitude of around 10 km. QC15s turned out to be a life saver making an unbearable flights slightly more bearable.

A few months ago I decided to risk substantial amount of money and got custom-made JH Audio in-ear monitors (or IEMs), model JH13 Pro — the risk was especially big since, for obvious reasons, they couldn’t be resold. Was it worth it?

Braid

Posted by Michał ‘mina86’ Nazarewicz on 25th of December 2010

I’ve just finished Braid. Not an impressive achievement, I admit, but just as I finished the last world (or should I say the first) I immediatelly felt the need to spread the word about this wonderful game. (I do need to apologise at this point for yet another non-technical entry on my blog.)

I probably wouldn’t get myself to writing anything about the game if I hadn’t seen Video Games are Art talk by Kellee Santiego of That Game Company, who, as it turns out, mentions Braid. (Not that I consider the speech to be particularly interesting or well presented — on the contrary, in my opinion it is unstructured with rather poor arguments — but it somehow stuck in my memory.)

MSI Wind i Dziewięć Komór

Posted by Michał ‘mina86’ Nazarewicz on 16th of May 2010

Ponieważ ostatnio zaopatrzyłem się w dziewięciokomorową baterię do mojego Wicherka postanowiłem sprawdzić co tak naprawdę oznacza te 7,8 Ah. Testy nie są może jakość szczególnie wiarygodne, czy dokładne, ale dają pewien ogląd na sytuację.

Samsung F2380M, wrażenia

Posted by Michał ‘mina86’ Nazarewicz on 2nd of February 2010

Jakiś czas temu wszedłem w posiadanie monitora Samsung F2380M (te 23 w nazwie, jak można się domyślić, dziwnie koreluje z przekątną wyrażoną w calach) i pomyślałem, że podzielę się wrażeniami, bo jest czym.

Otóż mówiąc krótko, tego monitora nie polecam. W zasadzi sparzyłem się na tym, że kupiłem go opierając się na recenzjach w Internecie (nauczka na przyszłość — nie kupować monitorów, których nie widziało się w akcji) z których wynikało co najwyżej, że doświadczony gracz może zauważyć smużenie.

Python, wrażenia

Posted by Michał ‘mina86’ Nazarewicz on 31st of January 2010

Niedawno miałem okazję stworzyć trochę kodu w Pythonie. Popisałem sobie w nim kilka dni i muszę przyznać… język jest tragiczny, zastanowię się kilka razy zanim po raz kolejny go użyję.

Wpis ten dedykuję pewnej osobie, która ciągle mi przypomina, abym pisał nowe wpisy. :)

x86_64, wrażenia

Posted by Michał ‘mina86’ Nazarewicz on 18th of July 2008

64-bitowe procesory x86_64, x64, amd64, intel64, czy jak je tam chcemy zwać, zdobywają coraz większą popularność. Jest również coraz więcej systemów operacyjnych wykorzystujących ich potencjalne możliwości. Nareszcie pozbyliśmy się problemu przekręcenie licznika w 2038! Nareszcie możemy zaadresować 1 TiB fizycznej pamięci (to, że nasza płyta główna obsługuje 3 GiB, a jak mamy szczęście 3,5 GiB to już szczegół). Nareszcie mamy 48-bitową (tj. 256 TiB) logiczną przestrzeń adresową! Do tego dochodzi lepsza obsługa instrukcji SIMD, więcej rejestrów, 64-bitowa arytmetyka itp.

Rzecz jasna nie ma nic za darmo. Za te udogodnienia musimy płacić i bynajmniej nie chodzi mi o pieniądze, bo to raczej najmniej istotne — istotniejszą kwestią jest większe zużycie pamięci z powodu użycia ośmiobajtowych wskaźników, czy wyrównania stosu do ośmiu bajtów nawet jeżeli zrzucamy na niego liczbę 32-bitową. Do tego dochodzi jeszcze bardziej skomplikowany, a przez to wolniejszy, proces tłumaczenia adresów logicznych na adresy fizyczne.

Wrażenia z Gentoo

Posted by Michał ‘mina86’ Nazarewicz on 12th of February 2008

Ostatnio, przy okazji zmiany systemu plików z Reiser4 na ext3 postanowiłem zainstalować Gentoo. Głównym motywem był jednak nie system plików, a fakt posiadania 64 bitowego procesora, który nie jest wspierany przez Slackware - dystrybucję, którą używam. Tak, wiem o istnieniu Slamd64, ale od tej dystrybucji wolę trzymać się z daleka… (Update: Na chwilę obecną, gdy dodaję ten wpis do Joggera, mogę powiedzieć, że Slamd64 12.0 nie jest wcale takie złe i działa całkiem stabilnie i przyjemnie.)