Bose QuietComfort 15 vs. JH Audio 13

Michał ‘mina86’ Nazarewicz | 25 maja 2014

A few years back I bought Bose QuietComfort 15 headphones. It was around the time I discovered just how noisy things can get at the altitude of around 10 km. QC15s turned out to be a life saver making an unbearable flights slightly more bearable.

A few months ago I decided to risk substantial amount of money and got custom-made JH Audio in-ear monitors (or IEMs), model JH13 Pro — the risk was especially big since, for obvious reasons, they couldn’t be resold. Was it worth it?

Braid

Michał ‘mina86’ Nazarewicz | 25 grudnia 2010

I’ve just finished Braid. Not an impressive achievement, I admit, but just as I finished the last world (or should I say the first) I immediatelly felt the need to spread the word about this wonderful game. (I do need to apologise at this point for yet another non-technical entry on my blog.)

I probably wouldn’t get myself to writing anything about the game if I hadn’t seen Video Games are Art talk by Kellee Santiego of That Game Company, who, as it turns out, mentions Braid. (Not that I consider the speech to be particularly interesting or well presented — on the contrary, in my opinion it is unstructured with rather poor arguments — but it somehow stuck in my memory.)

Samsung F2380M, wrażenia

Michał ‘mina86’ Nazarewicz | 2 lutego 2010

Jakiś czas temu wszedłem w posiadanie monitora Samsung F2380M (te 23 w nazwie, jak można się domyślić, dziwnie koreluje z przekątną wyrażoną w calach) i pomyślałem, że podzielę się wrażeniami, bo jest czym.

Otóż mówiąc krótko, tego monitora nie polecam. W zasadzi sparzyłem się na tym, że kupiłem go opierając się na recenzjach w Internecie (nauczka na przyszłość — nie kupować monitorów, których nie widziało się w akcji) z których wynikało co najwyżej, że doświadczony gracz może zauważyć smużenie.

Python, wrażenia

Michał ‘mina86’ Nazarewicz | 31 stycznia 2010

Niedawno miałem okazję stworzyć trochę kodu w Pythonie. Popisałem sobie w nim kilka dni i muszę przyznać… język jest tragiczny, zastanowię się kilka razy zanim po raz kolejny go użyję.

Wpis ten dedykuję pewnej osobie, która ciągle mi przypomina, abym pisał nowe wpisy. :)

x86_64, wrażenia

Michał ‘mina86’ Nazarewicz | 18 lipca 2008

64-bitowe procesory x86_64, x64, amd64, intel64, czy jak je tam chcemy zwać, zdobywają coraz większą popularność. Jest również coraz więcej systemów operacyjnych wykorzystujących ich potencjalne możliwości. Nareszcie pozbyliśmy się problemu przekręcenie licznika w 2038! Nareszcie możemy zaadresować 1 TiB fizycznej pamięci (to, że nasza płyta główna obsługuje 3 GiB, a jak mamy szczęście 3,5 GiB to już szczegół). Nareszcie mamy 48-bitową (tj. 256 TiB) logiczną przestrzeń adresową! Do tego dochodzi lepsza obsługa instrukcji SIMD, więcej rejestrów, 64-bitowa arytmetyka itp.

Rzecz jasna nie ma nic za darmo. Za te udogodnienia musimy płacić i bynajmniej nie chodzi mi o pieniądze, bo to raczej najmniej istotne — istotniejszą kwestią jest większe zużycie pamięci z powodu użycia ośmiobajtowych wskaźników, czy wyrównania stosu do ośmiu bajtów nawet jeżeli zrzucamy na niego liczbę 32-bitową. Do tego dochodzi jeszcze bardziej skomplikowany, a przez to wolniejszy, proces tłumaczenia adresów logicznych na adresy fizyczne.

Wrażenia z Gentoo

Michał ‘mina86’ Nazarewicz | 12 lutego 2008

Ostatnio, przy okazji zmiany systemu plików z Reiser4 na ext3 postanowiłem zainstalować Gentoo. Głównym motywem był jednak nie system plików, a fakt posiadania 64 bitowego procesora, który nie jest wspierany przez Slackware - dystrybucję, którą używam. Tak, wiem o istnieniu Slamd64, ale od tej dystrybucji wolę trzymać się z daleka… (Update: Na chwilę obecną, gdy dodaję ten wpis do Joggera, mogę powiedzieć, że Slamd64 12.0 nie jest wcale takie złe i działa całkiem stabilnie i przyjemnie.)