CMA po polsku

Michał ‘mina86’ Nazarewicz | 22 stycznia 2013

Będę miał dzisiaj przyjemność prezentować Contiguous Memory Allocator na seminarium dyplomowym (CMA jest bowiem tematem mojej pracy). Dostępny jest również referat opisujący z większą ilością detali zawartość slajdów. Aktualizacja: Z racji, że jestem już po obronie, dodaję również link do pracy inżynierskiej.

Prezentacja nie opisuje sposobu użycia CMA zatem po więcej szczegółów odsyłam do materiałów z LCE 2012. No i oczywiście jest również strona mina86.com/cma/, z której linkuję do przeróżnych materiałów dotyczących CMA.

CMA on LCE/ELCE 2012

Michał ‘mina86’ Nazarewicz | 7 listopada 2012

LinuxCon / Embedded Linux Conference Europe 2012 is nearly over, and I had a pleasure of talking about the Contiguous Memory Allocator. The slides from the talk are embedded below, are available for download from Google Drive, and their source code can be accessed at GitHub.

Unfortunately, in contrast to other LCE/ELCE conferences, talks were not recorded, so the video of the presentation is not available.

For more links regarding CMA, I have set up a resource page at mina86.com/cma/. Beside the link to the final CMA patchset and to the LCE/ELCE presentation, it links to various articles and patches relating to CMA directly or indirectly.

Dni Wolnego Oprogramowania

Michał ‘mina86’ Nazarewicz | 25 lutego 2010

UPDATE: Od jakiegoś czasu, dostępne jest nagranie z prelekcji. Nagrania z innych wykładów wraz z dodatkowymi materiałami dostępne są w archiwum Dni.

UPDATE: Dni ciągle jeszcze trwają, acz moja prelekcja już się odbyła, w związku z czym umieszczam nowszą, a tym samym poprawioną wersję prezentacji wraz z pełnymi kodami źródłowymi.

Niektóry wiedzą, inni właśnie się dowiedzą, iż w przyszły piątek (5 marca) ruszają III Dni Wolnego Oprogramowania w Bielsku-Białej. Będę miał przyjemność nie tylko bycia na tej imprezie, ale również aktywnego uczestnictwa. Dla wszelkich osób zainteresowanych udostępniam wersję alfa prezentacji, którą będę przedstawiał. Po zakończeniu wystawię wersję finalną wraz ze wszystkimi kodami źródłowymi.

Rozszerzenie tabbed dla urxvt

Michał ‘mina86’ Nazarewicz | 16 maja 2009

Jakiś czas temu, zmodyfikowałem rozszerzenie tabbed dla rxvt-unicode dodając parę pożytecznych funkcji. Upstream jakoś tego nie chciał, a potem ludzie zaczęli dodawać jeszcze inne zmiany i tak powstał fork o nazwie tabbedex. Kod można przeglądać w repozytorium na GitHubie lub sklonować git://github.com/mina86/urxvt-tabbedex.git

tabbedex ma bardzo dużo zmian, i raczej daremne byłoby wymienianie ich wszystkich tutaj chociażby z racji tego, że lista szybko stałaby się nieaktualna. Z tego powodu, zachęcam do przejrzenia kodu źródłowego, który ma na początku komentarz z listą zmian.

Publiczne repozytorium gita

Michał ‘mina86’ Nazarewicz | 12 listopada 2008

W końcu zebrałem się i po wypełnieniu odpowiednich formalności stworzyłem zbiór publicznych repozytoriów gita z różnymi rzeczami napisanymi przeze mnie. W chwili obecnej, najciekawszym jest chyba repozytorium dot-files zawierające różne moje pliki konfiguracyjne — może komuś się na coś przydadzą. :)

Sieci Komputerowe

Michał ‘mina86’ Nazarewicz | 16 czerwca 2008

Ponownie coś z serii „ja juz zaliczyłem na 5,0, a może komuś się przyda”. Odpowiedzi na pytania przygotowawcze przed kolokwium z przedmiotu Sieci komputerowe II. Jak w przypadku poprzedneigo wpisu, plik ten największą wartość ma dla studentów Elektroniki Politechniki Warszawskiej, ale może też ktoś inny będzie miał ochotę przejrzeć.

Ochrona stosu

Michał ‘mina86’ Nazarewicz | 8 kwietnia 2008

Prezentacja, którą omawiałem w trakcie prelekcji na 5. Sesji linuksowej traktująca o mechanizmie ochrony stosu polegającym na dodaniu strażnika pomiędzy adresem powrotu, a zmiennymi lokalnymi funkcji. Archiwum tar zawiera również proste programy, które były prezentowane w trakcie wykładu. Na stronach serwisu TechIT dostępne jest nagranie wykładu.

Irssi AI

Michał ‘mina86’ Nazarewicz | 26 lutego 2008

Skrypt implementujący zaawansowane algorytmy sztucznej inteligencji odpowiadający na pytania zadawane na kanale. Może udzielać odpowiedzi albo na wszystkie pytania albo tylko na te napisane bezpośrednio do nas (tzn. poprzedzone naszym nickiem).

bitlbee query auto

Michał ‘mina86’ Nazarewicz | 20 lutego 2008

Ciekawy patch do bitlbee pozwalający na automatyczne ignorowanie, odrzucanie lub akceptowanie żądań o autoryzację. Można np. przefiltrować wszystkie wiadomości zawierające adresy URL, co znacznie zmniejsza ilość spamu. Można też ustawić akceptowanie wszystkich pozostałych zadań.